TermoPlokk tööjuhised

Olete teinud hea otsuse valides oma kodu välisseinteks TermoPlokk seinalahenduse. Kasutades TermoPlokki, saate kiirelt ja väikese töökuluga väga soojapidavad välispiirded. Siinkohal lühidalt töökäigust seinte ehitamisel, kui olete majale vundamendiks valinud plaatvundamendi. Märkige põrandale välisseina sisepiirjoon kasutades selleks märkenööri või pikka rihtlatti. Ankurdage vundamendi külge metallprofiil, kasutades selleks naeltüübleid (näit 6×40) (1,2,3). Lõigake nurgaploki pealmiselt (4) ja alumiselt (5) poolelt, hammasnoa või peene sae abil välja tükid, mis lasevad betoonil valguda naaberplokki.

Mõõtke nurgaploki asukoht ja paigaldage esmalt nurgad (6) ja seejärel nurkadevahelised reaplokid (8). Omavahel „liimige“ kõik plokid ehitusvahuga (7) – nii saab sein jäigem ja vajab hiljem vähem toestust enne betoonivalamist.

Rea viimase ploki paigaldamisel (8) mõõtke vajalik ploki pikkus, märkige see plokile ja saagige käsisaega parajaks (9). Soovitame peale esimese rea valmimist igasse plokki valada paar labidatäit betooni. Nii fikseerite kindlalt alumise plokirea. Igale reale pange 2×8 mm armatuurlatti (10). Lattide jätkud ja nurgad siduge (11). Soovi korral saate seina sisse peita ka elektrikaablid (12).

Iga kahe rea tagant (60 cm) kinnitage siseseinale metallprofiil siseviimistluse (näit. Kipsplaadi) lihtsamaks montaaziks (13). Vajaliku pikkuse tükeldamiseks kasuta ketaslõikurit. Kindlasti kinnitage metallprofiil ava ala- ja ülaserva (14). Ava külje metallprofiil lõigake selliselt, et ta kataks ka avaprofiili külje (15). Plokid liimige ehitusvahu abil (16)

Mõõdke ja saagige avaprofiilid ja sinna külge vahuga kinnitatav (17, 18) puitkarkass (25×150) selliselt, et vertikaalsed profiilid oleksid ava mõõdust 55 mm pikemad, alumine oleks täpselt avamõõdus ja ülemine puitkarkassi osa 50 mm pikem ava laiusest ja ülemine avaprofiil 110 mm pikem. Kinnitage avaprofiilid (19, 20,21). Alumine avaprofiil valmistage ette ja proovige tema sobivust kohale. Paika pange see alles peale ava-aluse täitumist betooniga.

Laduge seinast 5 rida ja valmistage sein ette esimeseks betoonivaluks. Viis rida on selline seina kõrgus, mille puhul on betoonivalu võimalik teha tellinguteta – mistõttu on esimene valutöö lihtsalt mugavam. Vajalik toestuse tihedus sõtub suuresti piirde kujust. Enamus juhtudel piisab seinte toestamisest vaid avade kõrvalt (22). Pikemad, kui 5 m, sirged, avadeta seinad tuleb keskelt toestada. Avade küljed toesta omavahel (23). Sein toestatud, arvuta betoonikogus (102 L/m2) ja telli betoonipump (24). Vajalik on, et betoonipumba otsik oleks S-kujuline (25), mis rahustab betooni voolamist torus. Betooni fraktsioon olgu peenike (10 mm) ja betoon piisavalt vedel.

Seina betoneerimist alusta selliselt, et esmalt täituksid avade alused kohad (25), eemalda vajadusel liigne betoon (26) ja aseta avaprofiil oma kohale (27). Jätka betoneerimist plokirea ülemise servani või kuni betooni jätkub (28). Betooni tihendamine vibraatoriga pole vajalik!

Järgmisel päeval pärast betooni kõvenemist saate jätkata TermoPlokkide paigaldamist (29). Seinakonstruktsiooni materjali muutumisel puudub vajadus nurgaploki kasutamiseks. Kasuta TermoPlokiga külgnevat müüriosa toestamisel (30). Seinasisesed kommunikatsioonid (kaablid, vent. agregaadid) on mõistlik paigaldada enne betooni valamist (30). Viimase rea plokkidel on soovitav ploki ülemine ühendusvalts maha lõigata. Kui kogu sein on soovitud kõrguses laotud (31), arvutage täpne betoonikogus ja valage plokirida ülemise servaga tasa ja siluge (32).